Z Woltair nowa pompa ciepła już do 30 dni

Z Woltair nowa pompa ciepła już do 30 dni

Jak wynika z danych podawanych przez PORT PC, w 2021 sprzedano w Polsce o 80% więcej pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania niż w 2020 roku. Wzrost całego rynku pomp ciepła sięgnął natomiast 66%, a zdecydowanym faworytem wśród wszystkich rodzajów tego urządzenia jest pompa powietrze-woda.

Jak wynika z danych podawanych przez PORT PC, w 2021 sprzedano w Polsce o 80% więcej pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania niż w 2020 roku. Wzrost całego rynku pomp ciepła sięgnął natomiast 66%, a zdecydowanym faworytem wśród wszystkich rodzajów tego urządzenia jest pompa powietrze-woda.

Rosnące zapotrzebowanie na urządzenia ekologiczne

Wynika to głównie z faktu, iż (nie tylko) polskie gospodarstwa domowe borykają się z nieustannie rosnącymi cenami energii, co jeszcze bardziej motywuje ich właścicieli do znalezienia sposobów na oszczędzanie i stanie się niezależnymi od dystrybutorów gazu ziemnego. 

Boom na pompy ciepła w Polsce to już fakt

Pompa ciepła jest w stanie w pełni sprostać tym oczekiwaniom, oferując ponadto szereg innych korzyści, takich jak bezobsługowa i przyjazna środowisku eksploatacja czy możliwość pokrycia dużej części kosztów jej zakupu w ramach dotacji rządowych. O zaletach pomp ciepła pisaliśmy w artykule Dlaczego warto wymienić kocioł gazowy na pompę ciepła, a jeśli potrzebujemy ją wyciszyć wszystkie informacje znajdują się w artykule jak wyciszyć pompę ciepła.

Dzięki dotacjom możesz znacznie zmniejszyć koszt inwestycji do pompy ciepła

To właśnie dotacje na wymianę nieekologicznego źródła ciepła stanowią stosunkowo dużą motywację dla wielu właścicieli gospodarstw domowych. W tym roku maksymalna kwota dofinansowania, jaką można otrzymać w ramach programu Czyste Powietrze, została podwyższona do 69 tys. zł. Co więcej, ruszyły również kolejne programy, jak na przykład Moje Ciepło stworzone z myślą o właścicielach nowo budowanych domów, czy Ciepłe Mieszkanie przeznaczone dla budynków wielorodzinnych. 

Producenci nie nadążają z produkcją

Boom na pompy ciepła niesie jednak ze sobą pewne komplikacje - wielu producentów nie jest w stanie sprostać tak dużemu zapotrzebowaniu, co oznacza długi okres oczekiwania na nowe urządzenia. W rezultacie klient często musi przeczekać kolejną zimę ze starym kotłem i wysokimi kosztami ogrzewania, a nowy sprzęt dotrze do niego dopiero po zakończeniu sezonu grzewczego

Długi okres oczekiwania na nową pompę ciepła spowodowany jest obecnie przez kilka czynników

Długi okres oczekiwania na nową pompę ciepła jest spowodowany nie tylko nieustannie rosnącym zainteresowaniem wśród właścicieli gospodarstw domowych, ale także brakiem materiałów produkcyjnych, za którym stoi pandemia oraz wojna na Ukrainie. Brakuje również wykwalifikowanych pracowników.

Uchwała antysmogowa to jeden z powodów dla którego warto rozważyć zakup pompy ciepła jak najszybciej

Dla zainteresowanych pompą ciepła sytuacja ta może okazać się dość stresująca, zwłaszcza w obliczu stopniowo wprowadzonego zakazu ogrzewania “kopciuchami”. Prędzej czy później każdy właściciel nieruchomości będzie musiał dokonać wymiany starego kotła na rzecz bardziej ekologicznego źródła ciepła. 

Z Woltair otrzymasz pompę ciepła na czas

Jednak bez obaw. Jeśli i Ty pragniesz kupić pompę ciepła, ale boisz się długich miesięcy oczekiwania, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - na szczęście jest tutaj Woltair!

  • Jesteśmy niezależni od producentów, dlatego doradzimy w zakupie urządzenia szytego na miarę.
  • Nasza niezależność oznacza, iż nie musimy narzucać klientom urządzeń konkretnej marki - zawsze wybieramy opcję dopasowaną do indywidualnych potrzeb.
  • Obecnie w naszej ofercie znajdują się urządzenia 4 wiodących producentów pomp ciepła - Alpha Innotec, Buderus, Vaillant i Viessmann.
  • Dzięki możliwości wyboru między kilkoma producentami jesteśmy w stanie dostarczyć Ci pompę ciepła już do 30 dni, czyli znacznie szybciej, niż większość innych dostawców.
  • Posiadamy szeroką sieć ekspertów w zakresie pomp ciepła, działających na terenie Polski i Czech, a nowych pracowników szkolimy we własnej Akademii Woltair w Pradze.
  • Na Twoją prośbę jesteśmy gotowi załatwić za Ciebie wszystkie kwestie związane z uzyskaniem dotacji.
  • Oferujemy nie tylko sprzedaż i instalację nowej pompy ciepła, ale również jej jednorazowy lub regularny serwis czy naprawę.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami Woltair, którzy zaprojektują odpowiednie rozwiązanie szyte na miarę Twoich potrzeb, a Ty już wkrótce będziesz cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje nowoczesna pompa ciepła. Możesz również zobaczyć nasz kalkulator pompy ciepła, dzięki któremu już teraz, zaledwie w kilka kliknięć, otrzymasz darmową orientacyjną ofertę cenową.

Szukasz rozwiązania dopasowanego do potrzeb Twojego domu i jego zużycia?