Woltair Polska firmą nr 1 wśród firm montujących pompy ciepła wg rankingu optimal energy

Woltair Polska firmą nr 1 wśród firm montujących pompy ciepła wg rankingu optimal energy

Wraz z rosnącymi cenami energii coraz więcej Polaków zaczyna rozmyślać nad wymianą swojego dotychczasowego ogrzewania na bardziej ekonomicznej rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła. To zielona, bezemisyjna alternatywa dla tradycyjnych kotłów gazowych czy pieców opalanych węglem. Na korzyść pomp przemawia również fakt, że przy odpowiednim doborze i instalacji są one praktycznie bezobsługowe, co pozwala zaoszczędzić czas i nerwy. Z roku na rok montuje się coraz więcej tego typu urządzeń – rok 2022 był rekordowym rokiem pod kątem sprzedaży pomp ciepła, zostało sprzedanych około 200 tysięcy urządzeń.  Co za tym idzie, na rynku pojawia się coraz więcej firm instalujących pompy ciepła. To normalne, że przeciętny konsument może na początku czuć się nieco zagubiony i nie mieć pojęcia, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedzialnej za jego pompę ciepła firmy. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Wraz z rosnącymi cenami energii coraz więcej Polaków zaczyna rozmyślać nad wymianą swojego dotychczasowego ogrzewania na bardziej ekonomicznej rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła. To zielona, bezemisyjna alternatywa dla tradycyjnych kotłów gazowych czy pieców opalanych węglem. Na korzyść pomp przemawia również fakt, że przy odpowiednim doborze i instalacji są one praktycznie bezobsługowe, co pozwala zaoszczędzić czas i nerwy. Z roku na rok montuje się coraz więcej tego typu urządzeń – rok 2022 był rekordowym rokiem pod kątem sprzedaży pomp ciepła, zostało sprzedanych około 200 tysięcy urządzeń.  Co za tym idzie, na rynku pojawia się coraz więcej firm instalujących pompy ciepła. To normalne, że przeciętny konsument może na początku czuć się nieco zagubiony i nie mieć pojęcia, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedzialnej za jego pompę ciepła firmy. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Pompa ciepła – jaka firma najlepsza?

Woltair Polska zostało uznane przez wiodący portal ds. odnawialnych źródeł energii za firmę Nr 1 wśród firm montujących pompy ciepła. Jesteśmy stabilną międzynarodową firmą, która wywodzi się z rynku czeskiego, oprócz Polski posiadamy oddziały w Niemczech i we Włoszech. W swojej ofercie posiadamy pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne, dzięki naszym produktom pomagamy naszym klientom stworzyć dom bez rachunków i uniezależnić się od dostawców prądu.

 

Rzetelność

Przez pewien okres czasu firmy montujące pompy ciepła wyrastały na rynku jak grzyby po deszczu ze względu na boom w branży HVAC związany ze zwiększonym zapotrzebowaniem i obiecywanymi dotacjami. Choć zdecydowanie poszerza to wachlarz możliwości, spośród których konsumenci mogą wybierać swojego kandydata, to niestety pojawiły się także przedsiębiorstwa nierzetelne w wykonywanej przez siebie pracy. Dlatego potencjalni inwestorzy muszą wykazać się czujnością, wybierając firmę montującą pompę ciepła. Przede wszystkim warto zapytać, czy pracownicy odpowiedzialni za montaż pomp posiadają tzw. uprawnienie F-gazowe, które są wymagane od osób instalujących urządzenia typu split. Możliwe jest także instalowanie urządzeń typu monoblok przez osoby nie posiadające tychże uprawnień. 

To jednak nie jedyne kwalifikacje, które powinien posiadać pracownik firmy instalującej pompy ciepła. Instalacja tego typu urządzenia to dosyć skomplikowany proces, który wymaga umiejętności zarówno z zakresu elektryki, jak i hydrauliki. Co więcej, zgodnie z Ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii, osoby odpowiedzialne za montaż pomp ciepła powinny posiadać uprawnienia instalatora OZE. Tego typu dokument jest wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego na podstawie udokumentowanego doświadczenia zawodowego czy odpowiedniego wykształcenia, a także po odbyciu kończącego się egzaminem szkolenia. Dalej – uprawnienia elektryczne, pozwalające na wykonywanie połączeń elektrycznych, czyli tak zwane uprawnienia SEP. Dobrze jest, jeśli firma montująca pompy ciepła może pochwalić się pracownikami posiadającymi autoryzację od producenta urządzeń. Tego typu zaświadczenia można uzyskać po odbyciu szkolenia pod okiem ekspertów, które najczęściej ma miejsce w certyfikowanych ośrodkach szkoleniowych. Gwarantuje to pełną zgodność przyszłej instalacji z wymaganiami stawianymi przez producenta. 

 Należy jednak pamiętać, że niezależnie od wybranej pompy ciepła, najlepsza firma powinna dobierać sprzęt do rodzaju budynku oraz możliwości inwestora, nie zaś do kwalifikacji swoich pracowników. 

Posiadamy własnych doradców i współpracujemy z certyfikowanymi ekipami instalatorskimi. Doradca klienta zawsze na miejscu przeprowadza dodatkowy audyt, aby doradzić klientowi najlepszy z możliwych wyborów. Certyfikujemy instalatorów pomp ciepła – dlatego posiadamy najlepszych fachowców na rynku. 

Standardy montażu pompy ciepła oraz opinie jednego z klientów można zobaczyć na tym filmie:

 

Czym jeszcze się wyróżniamy? Kalkulator pomp ciepła

To co jest unikalne w Woltair to kalkulator pompy ciepła, po którego wypełnieniu otrzymasz w 3 minuty szczegółową ofertę na pompy ciepła. Jako jedyna firma w Polsce udostępniamy klientom takie rozwiązanie. Już nie musisz czekać, aż doradca odezwie się do ciebie z ofertą. Możesz otrzymać ją już teraz.

Wystarczy, że uzupełnisz kilka prostych kroków kalkulatora pomp ciepła - podasz niezbędne informacje potrzebne do wygenerowania oferty – takie jak: 

  • preferowana marka pompy ciepła. Masz wybór m.in. spośród takich marek jak: pompy ciepła Alpha Innotec, pompy ciepła Buderus, pompy ciepła Dimpex, pompy ciepła Vaillant czy pompy ciepła Viessmann.
  • rodzaju budynku, w jakim ma być montowana jednostka (nowy lub zmodernizowany),
  • stratę ciepła w budynku wyrażoną w kW lub zamiennie metrażu budynku,
  • zastosowanie pompy ciepła w budynku (ogrzewanie budynku lub ogrzewanie budynku i podgrzewanie C.W.U.).

Szeroka oferta pomp ciepła

Rozumiemy, że jednym z głównych czynników, które przyciągają konsumentów, jest jak największa możliwość przebierania w proponowanych markach pomp ciepła. Pozwala to nie tylko odpowiednio dopasować produkt do warunków, w których ma on być użytkowany, lecz także do wymagań związanych z ceną i późniejszymi kosztami eksploatacji. W swoim portfolio posiadamy pompy ciepła w różnych zakresach cenowych. Są to zarówno powietrzne pompy ciepła, jak i gruntowe pompy ciepła takich marek jak: pompy ciepła Alpha Innotec, pompy ciepła Buderus, pompy ciepła Dimplex, pompy ciepła Vaillant, Pompy ciepła LG  czy pompy ciepła Viessmann.

Dostępność pomp ciepła

Najlepsze firmy montujące pompy ciepła współpracują nie tylko z najlepszymi instalatorami, ale też z najlepszymi markami i dostawcami. Podczas wyboru urządzenia, które ma służyć przez lata, a sama inwestycja będzie wiązała się z pewnymi kosztami, ważna jest realna możliwość wyboru. Co to znaczy „realna”? Wiele konkurencyjnych firm instalujących pompy ciepła może pochwalić się naprawdę obszernym katalogiem, jednakże czasami duża część z oferowanych podzespołów jest dostępna jedynie na zamówienie, a czas jego realizacji potrafi być dłuższy niż zamówienie + instalacja oferowane na przykład przez naszą firmę. W związku z tym, że jesteśmy firmą międzynarodową posiadamy długoletnie kontakty z dostawcami pomp ciepła, którzy gwarantują nam stałe dostawy pomp ciepła (pompa ciepła gruntowa, pompa ciepła powietrze-woda). Posiadamy pompy ciepła dostępne od ręki.

Zasięg Woltair Polska -  wszystkie województwa

Podczas doboru najlepszej firmy instalującej pompy ciepła ważny jest nie tylko asortyment czy czas realizacji, ale też lokalizacja. Ba! To jeden z najważniejszych czynników. To, w jakim czasie lub jaką odległość musi pokonać serwisant w celu dojechania do klienta, by pomóc mu ze szwankującym urządzeniem lub też dokonać corocznej konserwacji urządzenia, będzie miało bezpośrednie przełożenie na koszty ewentualnych napraw czy serwisów. Z tego powodu warto poświęcić chwilę i przejrzeć lokalne instalujące pompy ciepła firmy. Zrozumiałe jednak, że na rozwiązania bazujące na odnawialnych źródłach energii decydują się nie tylko ludzie mieszkający w pobliżu wielkich aglomeracji, lecz także pojedyncze, rozproszone gospodarstwa domowe czy położone na odludziu ośrodki agroturystyczne, które chcą jeszcze bardziej ograniczyć swój negatywny wpływ na klimat. Dla tego typu klientów idealnym rozwiązaniem będą firmy, których działalność rozciąga się nie tylko na strefę wokół miasta, gdzie znajduje się siedziba, lecz np. na całe województwo, a idealnie na całą Polskę. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy jesteśmy zajęci i niekoniecznie mamy czas na wycieczkę do biura, bardzo wygodne są spotkania internetowe, by wstępnie porozmawiać z doradcą na temat dręczących nas wątpliwości. Oddelegowany przez odpowiedzialną za pompy ciepła firmę ekspert z pewnością wyczerpująco odpowie na wszystkie Państwa pytania!

Podsumowując, jaka jest najlepsza firma montująca pompy ciepła? Odpowiedź jest prosta. Taka, która dojedzie do każdego klienta i oferuje możliwość spotkań on-line!

Działamy na terenie całej Polski, we wszystkich województwach. Na spotkanie z naszym doradcą możesz umówić się samodzielnie już teraz korzystając z kalendarza spotkań on-line. Wystarczy wejść w kalendarz i zarezerwować w kalendarzu pasujący dla Państwa termin: dzień i godzinę. Nasz doradca oddzwoni do państwa w ciągu 24 godzin, aby potwierdzić spotkanie.

Montaż pompy ciepła w 30 dni

Decyzja o montażu pompy ciepła nie jest jedną z tych podejmowanych z dnia na dzień. Dlatego rozumiemy, że kiedy klienci już odważą się wymienić stary typ ogrzewania na nowy, bardziej ekologiczny i tańszy w utrzymaniu, oczekują, że instalacja nie będzie trwała w nieskończoność. Gwarantujemy montaż pompy ciepła gruntowej w ciągu 90 dni (włączając to uzyskanie wszystkich pozwoleń w urzędach)lub pompy ciepła powietrznej w 30 dni od momentu podpisania umowy. U nas nie musisz czekać do kolejnego sezonu grzewczego na montaż. Jest to szczególnie ważne przy tak szybko rosnących cenach węgla i gazu.

Dotacje na pompy ciepła  - doradztwo i pomoc 

Najlepsze firmy oferujące pompy ciepła już na pierwszej stronie swoich katalogów informują o możliwości pozyskania dotacji na zakup i instalację pompy ciepła. I bardzo dobrze! W dobie kryzysu klimatycznego oraz pogarszających się parametrów powietrza w dużych miastach Polski, należy doceniać każdą inicjatywę, która pozwala chociaż odrobinę zmniejszyć emisję pyłu i gazów cieplarnianych do atmosfery. Pompa ciepła to wspaniały pomysł, by odciążyć jednocześnie środowisko i nasz domowy budżet. Doskonale rozumiemy także, że wyłożenie środków koniecznych na zakup i wynajęcie firmy montującej pompy ciepła może nie być w zasięgu ręki każdego polskiego konsumenta. Z tego względu uzyskanie dotacji może otworzyć drzwi do możliwości, które do tej pory wydawały się poza zasięgiem. Nie należy się obawiać związanej z tym procesem przysłowiowej papierkowej roboty. Posiadamy własnych Specjalistów ds. dotacji, którzy doradzą i przejmą cały proces uzyskania dotacji na pompę ciepła w Państwa województwie. 

Rzetelne, tanie, z bogatym asortymentem…  Pompy ciepła – jaka firma najlepsza?

Spędziłeś już setki godzin na poszukiwaniach tej jednej jedynej firmy montującej pompę ciepła. Przedsiębiorstwa kuszą korzystną ofertą cenową, szybką realizacją i certyfikowanymi instalatorami. W Internecie co chwila powstaje nowy ranking, mający usystematyzować wszystkie dostępne na rynku opcje, jednak każdy z nich zwraca uwagę na inny aspekt, więc są niemal niemożliwe do porównania między sobą. Co zatem powinno przeważyć na szali wyboru najlepszej firmy instalującej pompy ciepła…?

Opinie

Nic tak dobrze nie weryfikuje firm montujących pompy ciepła jak opinie pozostawione przez ich poprzednich klientów. Zadowoleni inwestorzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i polecają rzetelne, sprawnie działające przedsiębiorstwa. I na odwrót, w przypadku wadliwego montażu pompy ciepła lub trudności w kontakcie czy późniejszym serwisie, łatwo można znaleźć niezbyt pochlebne wpisy na temat wykonawcy. Nie należy bać się weryfikować wykonawców – w końcu montaż pompy ciepła to inwestycja na lata! Jeśli jest taka możliwość, warto zapytać potencjalnego kandydata, czy posiada tego typu referencje i czy może je przedstawić. Najlepsze firmy instalujące pompy ciepła nie powinny mieć problemu z przedstawieniem stanowiska swoich zadowolonych, wieloletnich klientów. 

Innym sposobem, który pozwala upewnić się co do rzetelności wybieranej przez nas firmy, jest sprawdzenie jej aktywności w social mediach. Nie jest to rozwiązanie, które przychodzi do głowy jako pierwsze, gdy myślimy „Pompa ciepła… Jaka firma najlepsza?”, jednakże wbrew pozorom potrafi ono wiele powiedzieć na temat wykonywanej pracy. To, że przedsiębiorstwo nie obawia się pokazać swoich realizacji szerokiej publiczności, oznacza, że zostały one wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. Co więcej, inwestor musi zgodzić się na udostępnienie zdjęć swojej instalacji. Jeśli zatem na profilach społecznościowych firmy pojawiają się fotorelacje z poprzednich projektów, to znaczy, że poprzedni klienci nie mieli do nich żadnych zastrzeżeń. 

Teraz masz już wszystkie narzędzia, by odpowiedzieć sobie na pytanie „jaka jest najlepsza firma montująca pompy ciepła”! Zapraszamy do kontaktu!

Szukasz rozwiązania dopasowanego do potrzeb Twojego domu i jego zużycia?