Woltair w 2021, czyli jaki był dla nas miniony rok

Woltair w 2021, czyli jaki był dla nas miniony rok

Podczas gdy rok 2021 wystawił wiele firm na ciężką próbę, nam udało się odnieść szereg sukcesów, a to głównie dzięki skupieniu się na progresywnych technologiach i ekologicznych źródłach ciepła. W ubiegłym roku na terenie Czech zawarliśmy umowy z klientami o wartości 330 mln koron (prawie 62 mln złotych), czyli 4,5 razy więcej, niż w 2020 roku.

Podczas gdy rok 2021 wystawił wiele firm na ciężką próbę, nam udało się odnieść szereg sukcesów, a to głównie dzięki skupieniu się na progresywnych technologiach i ekologicznych źródłach ciepła. W ubiegłym roku na terenie Czech zawarliśmy umowy z klientami o wartości 330 mln koron (prawie 62 mln złotych), czyli 4,5 razy więcej, niż w 2020 roku.

W połowie 2021 roku dokonaliśmy rebrandingu, zmieniając początkową nazwę firmy, czyli Topíte.cz, na międzynarodową nazwę Woltair. Już jako Woltair rozpoczęliśmy ekspansję na polski rynek - nasz oddział w Warszawie istnieje od września ubiegłego roku. Na tym jednak nie koniec - w najbliższej przyszłości planujemy również ekspansję do Austrii. Od dawna dążymy do osiągnięcia pozycji lidera w dziedzinie zrównoważonych technologii budowlanych na rynku europejskim, a obecnie podejmowane kroki przybliżają nas do osiągnięcia tego celu.

Zainteresowanie fotowoltaiką rośnie

Na początku 2021 roku do naszej oferty włączyliśmy także domowe elektrownie fotowoltaiczne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Już w drugim kwartale roku generowały one prawie 50% całkowitych obrotów naszej firmy. O unikalnym połączeniu fotowoltaiki i pomp ciepła opowiedział Daniel Helcl, współzałożyciel i CEO firmy Woltair:

“Pod koniec 2020 roku zaczęliśmy jeszcze bardziej skłaniać się ku wykorzystaniu energii słonecznej, a konkretnie ku unikalnemu połączeniu pomp ciepła i elektrowni fotowoltaicznych, które stanowi swego rodzaju okręt flagowy zrównoważonej i czystej energii. To rozwiązanie ma potencjał, aby odnieść sukces nie tylko w Czechach, ale także w zagranicznych gospodarstwach domowych, a tym samym przyczynić się do lepszego środowiska na całym kontynencie.”

Jednym z ważniejszych kamieni milowych minionego roku jest również oszczędność 6300 ton CO2, która wynika z zastosowania nowoczesnych technologii, takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła.

CEO firmy Woltair podsumował sukcesy minionego roku:

“Rok 2021 był dla naszej firmy przełomowy pod wieloma względami. Oprócz ogromnego wzrostu ilości instalacji, których wykonaliśmy prawie tysiąc na terenie całego kraju, udało nam się również włączyć do naszej oferty fotowoltaikę. Już w niecałe pół roku stanowiła ona połowę naszych przychodów. Jednocześnie możemy poszczycić się 95% satysfakcją ankietowanych klientów, którą bardzo sobie cenimy i pragniemy nadal utrzymywać ją na tak wysokim poziomie.”

Rok 2021 w liczbach

Zespół Woltair zatrudnia obecnie 150 ekspertów w dziedzinie fotowoltaiki i pomp ciepła, którzy w 2021 roku zrealizowali z sukcesem łącznie 967 zamówień. To trzy razy więcej zrealizowanych zamówień, niż o rok wcześniej. Planem na 2022 rok jest  podwojenie tego wzrostu. „Jednak już teraz widzimy, że mamy potencjał, aby osiągnąć znacznie wyższe liczby” – ujawnia Helcl.

W grudniu Woltair.cz poszerzył swoją ofertę urządzeń energetycznych o tzw. wallboxy, czyli domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zapewniają one bezpieczny, przyjazny dla środowiska i wygodny sposób ładowania do dziesięciu razy szybciej, niż standardowe gniazdko elektryczne.

Centrum szkoleniowe i największy salon wystawowy w Czechach

W zeszłym roku otworzyliśmy w Pradze tak zwany showroom, gdzie technicy mogą szkolić się w największym centrum szkoleniowym pomp ciepła i fotowoltaiki w Czechach – tak zwanej Akademii Woltair. W tym roku poszerzyliśmy ofertę kursów. Przeznaczone są one zarówno dla techników wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a uczestniczyć w nich mogą nie tylko specjaliści od ogrzewania, ale także chłodzenia, elektrycy, hydraulicy, technicy serwisowi i inne osoby zainteresowane branżą budowlaną.

Plany na przyszłość

W najbliższych miesiącach spodziewamy się dalszego rozwoju Woltair na terenie Polski, co powinno przełożyć się na około 2,5-krotny wzrost firmy. Planowane jest także komercyjne uruchomienie aplikacji dla instalatorów oraz nowa runda inwestycyjna, która umożliwi planowaną ekspansję na rynki Europy Zachodniej.

Jak to wszystko się zaczęło?

Firma Woltair została założona w 2018 roku, pod oryginalną nazwą Topíte.cz, przez dwóch doświadczonych inżynierów ciepłownictwa - Karela Náprsteka i Jiří Švédę oraz Daniela Helcla, który obecnie posiada stanowisko CEO firmy. Firma Woltair osiągnęła już miano największej firmy w Czechach specjalizującej się w sprzedaży, montażu i serwisie źródeł ciepła i energii elektrycznej.

Od stycznia 2021 roku firma oferuje fotowoltaikę, a od grudnia 2021 roku stacje ładowania samochodów elektrycznych. Poza projektowaniem i montażem urządzeń energetycznych, Woltair zapewnia również profesjonalne doradztwo w zakresie dotacji. Naszym głównym celem jest całkowita dekarbonizacja budynków, która doprowadzi do eliminacji śladu węglowego, jaki obecnie pozostawiają.

Szukasz rozwiązania dopasowanego do potrzeb Twojego domu i jego zużycia?

Czy ten artykuł był przydatny?