Pompa ciepła i fotowoltaika - czy to duet idealny?

Pompa ciepła i fotowoltaika - czy to duet idealny?

Ten duet pozwoli Ci cieszyć się komfortem życia, jednocześnie mając na uwadze dobro naszej planety. Kombinacja pompy ciepła i fotowoltaiki zmniejszy koszty ogrzewania i chłodzenia o 30 do nawet 70%.

Ten duet pozwoli Ci cieszyć się komfortem życia, jednocześnie mając na uwadze dobro naszej planety. Kombinacja pompy ciepła i fotowoltaiki zmniejszy koszty ogrzewania i chłodzenia o 30 do nawet 70%.

W jaki sposób połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki przynosi oszczędności?

Powszechnie wiadomo, że urządzenia “pożerające” najwięcej prądu to te, które podgrzewają naszą wodę, ogrzewają dom, chłodzą czy ogrzewają wodę w basenie. Wybierając kombinację pompy ciepła i fotowoltaiki będziesz mieć problem z głowy. 

Energię słoneczną z fotowoltaiki możesz magazynować w akumulatorze

Przez większą część roku o funkcjonowanie tych urządzeń postara się wyprodukowana energia słoneczna. Co więcej, energię możesz przechowywać w akumulatorze, a następnie korzystać z niej, gdy zajdzie słońce.

Niewykorzystana energia jest magazynowana

Przy połączeniu fotowoltaiki z pompą ciepła o niewykorzystaną energię postarają się nowoczesne systemy, które wykrywają ilość nadmiaru energii pochodzącej z fotowoltaiki, a następnie regulują pracę pompy ciepła w ten sposób, aby zbilansować zużycie energii i jej produkcję. 

Oszczędzaj pieniądze i dbaj o środowisko

Połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła jest z natury genialne. 

Połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki zapewni Ci niezależność energetyczną

Przez dużą część roku zapewni Ci niezależność energetyczną, ponieważ ciepłą wodę użytkową lub wodę do ogrzewania/chłodzenia otrzymasz wyłącznie z Twojej własnej produkcji lub przy bardzo niskich kosztach eksploatacji.

Idealne rozwiązanie - jak to działa

Pompa ciepła wykorzystuje do swojej pracy energię elektryczną, którą przez większą część roku wytwarzają dla niej panele słoneczne. W ciągu dnia domowa elektrownia fotowoltaiczna dostarcza Ci maksimum energii ze słońca, jednocześnie sprytnie ją magazynując. Dzięki temu posiadasz zapas energii na potrzeby Twojego gospodarstwa domowego nawet wieczorem. Jeśli nawet pompa pracuje głośno, można zawsze zrobić wygłuszenie pompy ciepła.

Dotacja znacznie zmniejszy koszty Twojej inwestycji

Bez obaw - koszty inwestycji do pompy ciepła oraz fotowoltaiki nie muszą zostać pokryte wyłącznie z Twojej kieszeni! 

Skorzystaj z rządowego programu dotacji o nazwie “Czyste powietrze”

Dzięki rządowemu programowi o nazwie “Czyste powietrze” możesz uzyskać na ten cel dotację w wysokości aż do 37 tysięcy złotych.

Prawdziwa symbioza

Elektrownia fotowoltaiczna wspomaga pompę ciepła również w ten sposób, że zmniejsza ilość godziny jej pracy. Dzięki temu elektrownia fotowoltaiczna wydłuża żywotność pompy ciepła.

FAQ - połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki

Co stanie się w sytuacji, gdy produkcja energii nie będzie wystarczająca?

W tym wypadku pompa ciepła powróci do normalnego trybu pracy. Pieniądze zaoszczędzisz również dzięki ustawieniu produkcji energii cieplnej na czas, kiedy prąd jest tańszy.

W jaki sposób pompa ciepła komunikuje się z elektrownią fotowoltaiczną?

Na podstawie aktualnej mocy fotowoltaicznej pompa ciepła moduluje moc sprężarki.

Jak system reaguje na gwałtowne zmiany pogody?

Zimą system może z wyprzedzeniem rozpocząć grzanie, natomiast latem chłodzenie, dzięki czemu nie odczujesz różnicy w swoim komforcie termicznym. Moduł regulacji jest w stanie również ocenić, co jest korzystniejsze - pobieranie energii elektrycznej z elektrowni fotowoltaicznej, czy z sieci. Co więcej, funkcja ta przyniesie Ci oszczędności.

Czy można powiedzieć, że fotowoltaika służy do ogrzewania?

Faktem jest, że zimą fotowoltaika nie dostarczy aż tyle energii, ile potrzebne jest do ogrzania budynku. Jednak jej posiadanie i tak znacznie obniży koszty ogrzewania.

Czy dzisiejszy artykuł był dla Ciebie przydatny? Jeśli masz jakieś pytania, na które wciąż nie znalazłeś odpowiedzi, skontaktuj się z nami! 

Szukasz rozwiązania dopasowanego do potrzeb Twojego domu i jego zużycia?

Czy ten artykuł był przydatny?