8 wskazówek, jak wybrać fotowoltaikę dla domu. Solidną firmę poznasz w mgnieniu oka

8 wskazówek, jak wybrać fotowoltaikę dla domu. Solidną firmę poznasz w mgnieniu oka

W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie każda firma, która posiada stronę internetową pełną atrakcyjnych zdjęć rodzinnych domów z panelami na dachu, jest poważną gwarancją jakości i dobrze wykonanej pracy. Jak możesz zyskać pewność, że zmierzasz we właściwym kierunku?

W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie każda firma, która posiada stronę internetową pełną atrakcyjnych zdjęć rodzinnych domów z panelami na dachu, jest poważną gwarancją jakości i dobrze wykonanej pracy. Jak możesz zyskać pewność, że zmierzasz we właściwym kierunku?

1. Doradztwo

Specjalista pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji

 Specjaliści z dobrej i godnej zaufania firmy zadbają o to, aby elektrownia naprawdę ułatwia Ci życie. Otrzymasz wiele cennych rad i wskazówek, na przykład:

  • jak dopasować elektrownię fotowoltaiczną do gospodarstwa domowego, aby jej moc była jak najwyższa,
  • jak przygotować nowo budowany dom na instalację elektrowni fotowoltaicznej,
  • jakie są zalety połączenia fotowoltaiki z pompą ciepła.

2. Standardowy czas dostawy

Montaż paneli słonecznych trwa zaledwie kilka dni

Czas oczekiwania na wykonanie instalacji fotowoltaicznej nie powinien przekroczyć 3 miesięcy. Sam montaż trwa zaledwie kilka dni, następnie należy poczekać na realizację umowy z dystrybutorem. Jeśli okres dostawy jest jeszcze dłuższy oznacza to, że coś jest nie tak.

3. Szczerość

Solidną firmę poznasz w mgnieniu oka

Solidna firma szczerze i bez owijania w bawełnę oceni, czy Twój plan (w tym przypadku montaż instalacji fotowoltaicznej) ma sens. O tym, że dana firma postępuje uczciwie i jest godna zaufania, możesz dowiedzieć dzięki rekomendacjom znajomych, bądź czytając specjalistyczne fora w Internecie. 

4. Prawidłowe zwymiarowanie elektrowni

Prawidłowo dobrana moc instalacji fotowoltaicznej to podstawa

W związku z możliwością uzyskania dotacji na fotowoltaikę, której kwota zależy od  wielkości elektrowni zdarza się, że jej moc zostanie celowo przewymiarowana, aby dotacja była wyższa. Takie rozwiązanie nie przyniesie żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie.

5. Komunikacja robi swoje

Zakup instalacji fotowoltaicznej oznacza inwestycję na lata

Zakup instalacji fotowoltaicznej to nie to samo, co zakup nowej pary spodni. Planujesz stosunkowo dużą inwestycję do czegoś, co będzie częścią Twojego życia na wiele kolejnych lat. Dlatego sposób, w jaki firma komunikuje ze swoimi klientami jest niezwykle ważny. 

6. Serwis i monitoring

Kontrole, monitoring i serwis powinny być absolutnym standardem

Możliwość regularnych kontroli, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Wszystko to powinno być absolutnym standardem. Dotyczy to również monitoringu Twojej elektrowni, dzięki któremu dostawca wezwie natychmiastowy serwis w przypadku awarii. To pozwoli Ci spać spokojnie.

7. Pozytywne referencje zamiast podejrzanie niskiej ceny

Dowiedz się więcej o danej firmie dzięki referencjom innych klientów

Profesjonalną firmę w branży poznasz po tym, ile udanych instalacji ma już na swoim koncie. Na jej stronie internetowej znajdziesz wiele pozytywnych recenzji napisanych przez wdzięcznych klientów. Natomiast firma, której nie powinno się zbytnio ufać, będzie oferować podejrzanie niskie ceny. Ten prosty trik jest często stosowany w celu przyciągnięcia klientów we wszystkich branżach sprzedaży. Niestety, zamiast początkowo obiecanej niskiej ceny,  otrzymasz raczej nieprawidłowo dokonane obliczenia, które doprowadzą do wzrostu ceny końcowej.

8. Zwrot inwestycji kwestią indywidualną, gwarancja zawsze ta sama

Zwrot inwestycji jest kwestią indywidualną każdego gospodarstwa domowego

Żadna firma nie powinna obiecać szybkiego zwrotu inwestycji ot tak tylko dlatego, że brzmi to bardzo atrakcyjnie. Dlatego warto pamiętać, że obietnice zwrotu w przeciągu 4 lat zwykle nie mają pokrycia. Okres gwarancyjny powinien być natomiast jak najdłuższy, dla paneli słonecznych idealnie 25 lat. 

Na polskim rynku znajdziesz i te solidne i te mniej godne zaufania firmy. Wierzymy, żę wyżej wymienione wskazówki pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Szukasz rozwiązania dopasowanego do potrzeb Twojego domu i jego zużycia?